tamam
Kainuosen Environmental Technoiogy (Langfang) Co.,Ltd. yan.filters@gamail.com

Haberler

Teklif Alın
Ana sayfa - Haberler - Ekskavatör hava filtresini değiştirir, bu yüzden nelere dikkat edilmelidir?

Ekskavatör hava filtresini değiştirir, bu yüzden nelere dikkat edilmelidir?

September 1, 2021

Ekskavatörün bakımı, makinenin hizmet ömrünü doğrudan etkileyen yerinde değildir.Hava filtresi elemanı, havanın ekskavatör motoruna girmesi için bir kontrol noktası gibidir.Motorun normal çalışmasını sağlamak için yabancı maddeleri ve parçacıkları filtreleyecektir.Ekskavatör hava filtresi elemanını temizlerken ve değiştirirken alınacak önlemler nelerdir?

Hava filtresi elemanının bakımını yapmadan önce önce motoru kapatmalı ve güvenlik kolunun kilitli konumda olduğundan emin olmalısınız.Motor çalışırken değiştirilir ve temizlenirse motora toz girer.

 


Ekskavatörün hava filtresi elemanını temizlemek için önlemler:

1. Hava filtresi elemanını temizlerken, hava filtresi muhafaza kapağını veya dış filtre elemanını çıkarmak için tornavida veya başka aletler kullanmamayı unutmayın.

2. Temizlik sırasında iç filtre elemanını sökmeyin, aksi takdirde toz girer ve motorda sorunlara neden olur.

3. Hava filtresi elemanını temizlerken, filtre elemanına herhangi bir şeyle vurmayın veya vurmayın ve temizlik sırasında hava filtresi elemanını uzun süre açık bırakmayın.

4. Temizledikten sonra filtre elemanının filtre malzemesi, conta veya kauçuk conta parçasının kullanım durumunu teyit etmek gerekir.Hasarlı ise kullanılamaz.

5. Filtre elemanını temizledikten sonra lamba ile kontrol ederken filtre elemanı üzerinde küçük delikler veya ince parçalar varsa filtre elemanının değiştirilmesi gerekir.

6. Filtre elemanı her temizlendiğinde, hava filtresi grubunun dış kapağındaki temizleme süreleri işaretini kaldırın.

Ekskavatörün hava filtresi elemanını değiştirirken alınacak önlemler:


Ekskavatörün filtre elemanı 6 kez temizlendiğinde, lastik conta veya filtre malzemesi hasar gördüğünde vs. hava filtresi elemanının zamanında değiştirilmesi gerekir.Değiştirirken aşağıdaki noktalara dikkat edilmelidir.

1. Dış filtre elemanı değiştirilirken aynı zamanda iç filtre elemanının da değiştirilmesi gerektiğini unutmayın.

2. Hasarlı contaları ve hasarlı filtre malzemeleri veya lastik contaları olan filtre elemanlarını kullanmayın.

3. Sahte filtre elemanları kullanılamaz, çünkü filtreleme etkisi ve sızdırmazlık performansı nispeten zayıftır ve toz girdikten sonra motora zarar verir.

4. İç filtre elemanı sızdırmaz hale geldiğinde veya filtre malzemesi hasar gördüğünde veya deforme olduğunda, yeni parçalarla değiştirin.

5. Yeni filtre elemanının sızdırmazlık kısmının toz veya yağ lekelerine yapışıp yapışmadığının kontrol edilmesi, varsa temizlenmesi gerekir.

6. Filtre elemanını yerleştirirken uçtaki lastik şişerse veya dış filtre elemanı doğru pozisyonda itilmez ve kapağı tokaya zorlarsa, kapağa veya filtre yuvasına zarar verme riski vardır. .