tamam
Kainuosen Environmental Technoiogy (Langfang) Co.,Ltd. yan.filters@gamail.com

hidrolik filtre

Hidrolik filtre, hidrolik sistem bileşenlerinizi, partikül kaynaklı yağ veya kullanımdaki diğer hidrolik sıvı kirlenmesinden kaynaklanan hasarlardan korur.

Teklif Alın
Kalite hidrolik filtre Hizmet
Ana sayfa - Hizmetler - hidrolik filtre

hidrolik filtre

 • Hidrolik Sistemi Koruyun

  Hidrolik Sistemi Koruyun

  Hidrolik yağ filtrasyonu, kullanılan sıvıdaki kirleticileri ortadan kaldırmak için tek çözümdür.

  Ücretsiz Teklif
 • Hidrolik Filtre Yapısı

  Hidrolik Filtre Yapısı

  Çoğu hidrolik filtre, filtrenin karşı taraflarında sıvı girişi ve çıkışı için açıklıkları olan silindirik cihazlardır.

  Ücretsiz Teklif
 • Hidrolik Yağ Kirliliğinin Tehlikeleri

  Hidrolik Yağ Kirliliğinin Tehlikeleri

  Hidrolik yağ, her hidrolik sistemin en önemli parçasıdır.

  Ücretsiz Teklif

Hidrolik yağ filtrasyonunun önemi:
Uzun zamandır hidrolik yağ filtresi veya hidrolik yağ filtresinin önemine dikkat edilmemiştir.İnsanlar hidrolik ekipmanlarda sorun yoksa hidrolik yağı kontrol etmeye gerek olmadığını düşünüyor.Sorunlar temel olarak şu yönlerdedir:

1. Yönetim ve bakım teknisyenlerinin dikkatsizliği ve yanlış anlaşılması;

2. Yeni alınan hidrolik yağın, filtre edilmeden doğrudan yağ tankına eklenebileceği düşünülerek;

3. Hidrolik yağın temizliği, hidrolik bileşenlerin ve contaların hizmet ömrü ve hidrolik sistemin arızası ile bağlantılı değildir.

Aslında, hidrolik yağın temizliği, hidrolik ekipmanın normal çalışmasını doğrudan etkiler.İlgili çalışmalar, pres arızalarının %80 ila %90'ının hidrolik sistem kirliliğinden kaynaklandığını göstermiştir.asıl sorun:

1) Hidrolik yağ ciddi şekilde oksitlendiğinde ve kirlendiğinde, hidrolik valfin çalışmasını etkiler ve valf sıkışır ve valf çekirdeği hızla aşınır;

2) Hidrolik yağ oksitlendiğinde, emülsifiye olduğunda ve partikül kirliliği meydana geldiğinde, yağ pompası kavitasyon, yağ pompasının bakır parçalarının korozyonu ve yağ pompasının hareketli parçalarının ve hatta pompanın yetersiz yağlanması nedeniyle yağ pompası arızalanacaktır. yanacak;

3) Hidrolik yağ kirli olduğunda, contaların ve kılavuzların ömrü büyük ölçüde kısalır;


Hidrolik yağ kirliliğinin nedenleri:

1) Hareketli parçaların sürtünmesi, yüksek basınçlı yağ akışının etkisi;

2) Contaların ve kılavuzların aşınması;

3) Hidrolik yağın oksidasyonu ve diğer niteliksel değişikliklerle üretilen mumsu maddeler.


Hidrolik yağın temizliğini korumanın doğru yolu:

1) Hidrolik sistem, bağımsız bir yüksek hassasiyetli sirkülasyon filtre sistemi ve yüksek hassasiyetli bir yağ dönüş filtresi ile donatılmalıdır;

2) Yağı değiştirirken, yeni yağ filtrelenmeli ve ardından yağ tankına eklenmeli ve ikincil kirlilikten kaçınmaya özen gösterilmelidir;

3) Yağ sıcaklığını kesinlikle kontrol edin, normal yağ sıcaklığı 40~45 ℃'de kontrol edilmelidir;

4) Hidrolik yağın temizliğini ve yağ kalitesini düzenli olarak kontrol edin;

5) Filtre alarmı verdiğinde filtre elemanını her iki ila üç ayda bir değiştirin.

Filtre ve filtre elemanı hassasiyeti seçimi, ekonomi ve teknoloji dengesini göz önünde bulundurmalıdır.Hidrolik yağ filtrasyon ürünlerimizin kullanımı bu çelişkiyi çok iyi çözebilir.Gerekirse, mevcut filtre sistemini iyileştirin ve temiz olmayan hidrolik yağ nedeniyle presin arızalanmasını azaltmak için daha hassas bir filtre elemanı benimseyin.

 

Hidrolik yağ filtresi nasıl değiştirilir ve temizlenir
Hidrolik yağ filtreleri genellikle hidrolik istasyonlarda ve hidrolik sistemlerde kullanılmaktadır.Bir süre kullanımdan sonra, hidrolik yağ filtreleri hidrolik yağının içindeki lekelerle tıkandığından, belirli bir filtreleme etkisi elde etmek için düzenli olarak temizlenmelidir.

Hidrolik yağ filtresi malzemesi metal ağ veya bakır ağdan yapılmışsa, bir süre gazyağı içinde ıslatılabilir ve ardından tıkanmış kir rüzgarla temizlenebilir.

Hidrolik yağ filtre malzemesi cam elyaf veya filtre kağıdı ise temizlenemez ve temizlik etkili olmaz.Bu durumda, yeni bir hidrolik yağ filtresinin değiştirilmesi gerekir.

Hidrolik yağ filtresi nasıl değiştirilir?

Emiş filtresi ise dahili filtre ve harici filtre vardır.Aşağıdaki filtreyi değiştirmek için yerleşik filtre pompalanmalıdır;filtrenin dışındaki cıvatalar doğrudan dışarıdan çıkarılır ve filtre dışarı alınır.Aynı zamanda, yağ çek valf tarafından kilitlenir ve dışarı akmaz.Bu çok uygun.

Geri dönüş filtresi ise doğrudan değiştirilebilir.

Kainuosen Filtre profesyonel bir filtre üreticisidir.PALL, HYDAC, ARGO, LEEMIN, PARKER, vb. gibi çeşitli marka filtre elemanları üretip değiştiriyoruz. Yağ filtresi serisi, hava filtresi serisi, su filtresi serisi ile uzun yıllardır bu alanda uzmanlaştık. ve diğer yüksek kaliteli ve düşük maliyetli ürünler.

Örnek Sergi

Hizmetlerimiz tüm sektörleri kapsamakta ve dünyanın her yerine ulaşmaktadır.Tasarımınıza göre her türlü ürünü sizin için yapabiliriz.